• BEAUTY
  • ČTENÁŘSKÁ VÝZVA
  • FOOD
  • LIFESTYLE
  • RECENZE
  • SHOPPING

Nedávno jsem shlédla všechny tři filmy trilogie Zahradnictví od Jana Hřebejka a Petra Jarchovského jejíž děj předchází oblíbeným Pelíškům. V hlavních rolích těchto filmů hrají Aňa Geislerová, Ondřej Sokol, Jiří Macháček, Martin Finger, Klára Melíšková, David Novotný, Anna Fialová a další.

V prvním filmu Rodinný přítel půjde o příběh lásky, ale také věrnosti, touhy a viny, která se odehrává ve 40. letech na pozadí německé okupace. Vilma, kterou hraje Aňa Geislerová je v této době postavena mezi dva muže. Vilma je odhodlaná žena, která chce udělat vše správně, tak jak se od ní očekává. A proto také přehlédne fakt, že není šťastná a že by se ve svém životě měla rozhodovat trochu jinak. Celý život cítí, že na jedné křižovatce udělala chybu, ale zároveň cítí, že se ničím neprovinila.

Jejího manžela hraje Martin Finger a rodinného přítele, který se zatčení vyhne a poté se 6 let stará o celou rodinu hraje Ondřej Sokol. V tomto díle hrají i jiní herci například Klára Melíšková, Jiří Macháček, Sabina Remundová, David Novotny, Lenka Krobotová a další.

Mě osobně se první díl velice líbil. Když to porovnám s dalšími dvěma díly. Tenhle byl z nich asi nejlepší.

V druhém filmu Dezertér se snaží všichni vrátit zpátky a vést normální život, přestože si prošli nepříjemnými zážitky. Otto, manžel jedné ze sester se dal také dohromady a se svou rodinou provozuje opět kadeřnictví. Když převzali moc komunisté, kteří rozklížili stát a i jeho celou rodinu. Scény s  oltářem chytne a nepustí za což může i způsob vyprávění, který vyžaduje větší pozornost. Pozornější divák sotva bude film vnímat jako sled scének, takže je vidět jak na sebe obrazy navazují. Pravdou je , že tvůrci nechávají diváky domyslet hodně věcí. Neobjasňovali tu, proč se po určité události začali lidé chovat jinak nebo o některých svých přesvědčeních ještě přitvrdili. Z dialogů herců je znát kdo sympatizoval s komunisty a kdo je naopak nesnáší.

Také se v tomto díle podíváme do blázince. Zde se snaží lidem "pomáhat". Jsou zde inteligentní lidé, kteří sesadili z prestižním míst a na jejich místo přišli lidé, kteří jsou ve straně a věří v bolševismus. Jiří Macháček, který hraje Otta, skončí na chvilku ve vězení. 

Upřímně v jistých částech jsem se nudila, ale jelikož jsem tuto dobu nezažila, byla to prima vidět zase něco z období vládnutí komunistu a alespoň si trochu představit jako normální domácnost žila nebo jaké dopady mělo když jsi nebyl ve straně nebo jeden z tvých sourozenců byl zavřený ve vězení.

Ve třetím a zároveň posledním filmu této trilogie Nápadník se o dceru druhé z nich zajímá mladý chlapec Mirek se kterým se Danuška seznámí u tety a strejdy, kteří provozují Zahradnictví. Není študovaný, což vede jejího otce k myšlence, že pro jeho dceru není dost dobrý naopak od kamarádova syna, kterému se říká Tvaroh a se ženami to moc neumí.

V období komunismu bychom našli hodně otců, kteří pro svou dceru jen to nejlepší, ale přitom ji svým chováním a nařizováním spíše šlapali po štěstí. U Jindřicha, kterého hraje Martin Finger je to ještě mnohem složitější. V lágru seděl na samotce, přežil pochod smrti, ale pak ho kvůli tomu že nebyl ve straně a nevstoupil do ní poslali do předčasného důchodu. Jindřich si jde tvrdě za svým, ale nevidí to, že spíše dceři jen ubližuje.  Také zažije pokus komunistů, z něho udělat udavače. 

Některé scény jsem nechápala, ale jinak se mi poslední film líbil hlavně kvůli obsazení, jelikož zde hrála hlavní roli Anička Fialová, kterou znáte z pořadu Tvoje tvář má známý hlas. 
Tuto sérii tří filmů doporučuji hlavně těm, kteří mají rádi film Pelíšky.

Vaše Epilepsyylife
  • 0 Comments
Ahoj,
tento článek mě napadl po shlédnutí videa jedné slečny, kterou sleduji ( odkaz je zde ). Převážně to jsou seriály, které frčeli když jsem byla buďto jako dítě nebo v pubertě. Některých z vás tyto znělky něco řeknou naopak těm, kteří se nenarodili v devadesátkách to možná ani nic neřekne. Tak jdeme na to.

1. Pokémoni 
2. Digimoni


Co jste měli radši ?

3. Gumídci


4. Smolíkovi

5. Rychlá rota 

6. Včelí medvídci

7. Kouzelníci z Wawerly

8. Dinosaurové

9. Gilmorova děvčata

10. Přátelé

Těchto 10 seriálů patří mezi to nejlepší mého dětství ať už z dost kdy jsem byla malá nebo z dost puberty.

Jaké byli Vaše oblíbené seriály?

Vaše Epilepsyylife
  • 0 Comments

Ahoj :)
nedávno, když jsem se byla projít a číst si také na lavičce u Labe, jsem vyfotila pár snímků. Bylo to jak mé první focení novým foťákem tak i jejich úprava. Není žádné profesionální, spíš je to amatérské focení ale i úprava, ale snad se Vám to bude líbit. 





































Vaše Epilepsyylife
  • 0 Comments


Divadlo - Východočeské divadlo Pardubice


Tvůrci
překlad: Ivo T. Havlů
režie: Petr Gazdík
scéna a kostýmy: Aleš Valášek
choreografie: Lucie Holánková
hudební supervize: Karel Škarka
hudební spolupráce: Lukáš Hrubeš, Radek Škeřík
korepetice: Lukáš Hrubeš, Jiří Kožnar
asistent režie: Milan Němec
dramaturgie: Anna Hlaváčková a Jana Uherová
scénické projekce: Petr Hloušek
zvuková supervize: Jiří Topol Novotný


Osoby a obsazení:
CRYSTAL ...  Markéta Pešková j. h.
CHIFFON ... Kristýna Daňhelová 
RONNETTE ...  Hana Vašáková j. h.
MUSHNIK ... Zdeněk Rumpík
AUDREY ... Martina Sikorová
SEYMOUR ... Petr Borovec
ORIN, BERNSTEIN, SNIP, LUCE a ostatní ... Milan Němec
AUDREY 2 - KYTKA a ŠÍLENÝ PACIENT ... Tomáš Lněnička
LOUTKOVODIČ ... Michal Lavrovič (ext.)

Kapela: 

Radek Círman, Petr Dlabola, Lukáš Hrubeš, Přemysl Kos, Jiří Kožnar, Matěj Krečmer, David Lidmila, Marcela Mádlíková, Petr Mori, Tomáš Mucha, Tomáš Novák, Radek Pilc, Jaroslav Suchánek, Radek Škeřík, Vladimír Šrámek, Luděk Václavů, Tomáš Votava a Michal Zpěvák

V zapadlém květinářství nevrlého pana Muschnika se obchody prakticky nehnou. Před totálním krachem obchůdek zachrání jeho jediní dva zaměstnanci – poněkud naivní mladík Seymour a jeho tajná láska – poněkud prostoduchá blondýnka Audrey. Seymour totiž vypěstuje zcela neznámý druh rostliny, která přitahuje pozornost všech zákazníků i médií. Obchod vzkvétá stejným tempem, jakým jeho maskot, tajemná masožravka, nabývá gigantických rozměrů. Úspěch si ale žádá oběti, a to doslova. Krvelačná rostlina se stává hrozbou lidstva. Už není cesty zpět – snad pozře celý svět!

Autor libreta Howard Ashman (1950-1991) a skladatel hudby Alan Menken (*1949) napsali muzikál s původním názvem Malý krámek hrůz podle amerického nízkorozpočtového filmu z roku 1960. Upravený příběh doplněný o skvělé hity v rytmu rock’n’rollu uvedli v roce 1982 na Off-Broadwayi. Důkazem úspěchu světoznámého muzikálu je i jeho filmová verze z roku 1986 režiséra Franka Oze (např. Krotitelé duchů).


Moje hodnocení:
Tentokrát jsem opět jela na další premiéru místo mé mamky, která byla v Jeseníkách. Když ve čtvrtek nebo v pátek zveřejnili na těchto stránkách fotky docela jsem se i děsila toho co to bude. Naopak mě to příjemně překvapilo. Nejenom, že budu si myslím na tento večer vzpomínat dost dlouho, jelikož jsem seděla vedle herce, kterého můžete znát i třeba z Ordinace v růžové zahradě ( tam hrál doktora Suka ). No teď už k představení. Jak už jsem psala překvapilo mě to příjemně, hodně jsem se zasmála protože tam bylo dost vtipných momentů hlavně co se týče role Milana Němce. Některé písničky byli i pro mě k dosti zamyšlení se nad svých dosavadních životem. Věřím, že kdo nemá rád zubaře a má jít k zubaři, tak bych nedoporučovala na to předtím jít, jelikož jsou tam trošku děsivější scény. Hodně mi to i připomínalo film Adéla ještě nevečeřela, který je můj oblíbený. Celé divadlo opět stálo na nohou a tleskalo a osobně můžu toto představení jen doporučit.


*****

Vaše Epilepsyylfie
  • 0 Comments



V domově probíhá rekonstrukce a po celé budově se pohybují pochybné existence. Bábinky jsou podezíravé a zvědavé i normálně, ale nyní mají hotové žně. Podezřelé individuum je pro ně každý, s kým se setkají. A nejdivnější jim připadají dělníci z východu, kteří neumí pořádně finsky. Bábinky nenechají na nikom nit suchou, a jak můžou, stěžují si. V předchozím díle se setkaly s vraždou a nyní je čeká hned několik zločinů. Rozdíl je v tom, že minule byly aktivními pátračkami, kdežto nyní se jim přihodí pár věcí, které nejsou tak úplně košer.

Čtenář se bude divit a bábinky ještě víc. Protože jde o detektivku, je jasné, že se něco semele. Konkrétní zločiny vás ale překvapí, protože nekalosti budete hledat v něčem jiném. Detektivních zápletek je tu hned několik a všechny se nějakým způsobem dotýkají našich hrdinek. Ty společně opustí domov důchodců a nastěhují se do luxusního bytu ve čtvrti Hakaniemi. Všechny si myslí, že prchají před organizovaným zločinem do bezpečí, ale pravda je trochu jiná.
Příběh je napínavý, ale nechybí v něm jízlivý ani laskavý humor a autorčin nadhled. Jako novinářka je protřelá a nedělá si iluze o finském systému. Siiri, Irma i čerstvá novomanželka Anna-Liisa jsou skvělé glosátorky a vy se smějete s nimi nebo jim. Bábinky jsou zvyklé na dokonalý servis, ale nyní musí čelit nástrahám běžného života. V románu figurují muži, mladí lidé i moderní technologie. Bábinky se s nimi snaží vyrovnat se ctí, ale dělají to po svém. Některé epizody jsou tragicko-komické a vaše emoce budou jako na houpačce. Asi nejvíc emocionálně vypjatá příhoda popisuje vztah dementního muže a jeho milující manželky, která cítí, že by pro něj byla vysvobozením smrt.
Některá témata jsou šokující a šokující je i přímočarost autorky. Bábinky se tváří jako drsňačky, ale vy cítíte, že jsou to osamělé duše toužící po porozumění a vlídném zacházení. Jsou moudré, mají zkušenosti, ale mladí nejsou na jejich rady zvědaví a rodinní příslušníci (pokud vůbec jsou), nemají na rodiče a prarodiče čas. Bábinky mají peníze, ale za co je utrácet, když po jídle bolí břicho, pálí žáha a na dovolenou by si netroufly ani s ošetřovatelkou? Času mají spoustu, ale čím ho vyplnit? Láska je fajn, ale co s chlapem, který zapomíná vaše jméno?
Bábinky mluví o nemocech, probírají způsoby euthanásie a cynicky si kupují oblečení na pohřby. Jejich přátelé umírají a ke všemu se ještě ukazuje, že nemůžou věřit každému, kdo se tváří jako přítel. Knihu bych charakterizovala jako společenský nebo satirický román s detektivními prvky. Není to typická detektivka, kde by na začátku došlo ke zločinu, který by se vysvětlil v poslední kapitole. Babičky samy sebe nepovažují za vyšetřovatelky, ale za pouhé pozorovatelky. I tak jsou „Babičky: Na útěku“ příjemné krimi čtení.


Četli jste Babičky: Na útěku? Líbila se Vám nebo ji teprve budete číst? Budu ráda když se o svůj názor podělíte v komentářích :)

Vaše Epilepsyylife
  • 0 Comments

♥Sleduj mě♥

  • FACEBOOK
  • INSTAGRAM

MOJI SLEDOVATELÉ

recent posts

Visitors

Blog Archive

  • června 2025 (1)
  • května 2025 (1)
  • dubna 2025 (2)
  • března 2025 (1)
  • února 2025 (1)
  • ledna 2025 (4)
  • prosince 2024 (1)
  • listopadu 2024 (1)
  • října 2024 (4)
  • září 2024 (1)
  • srpna 2024 (2)
  • července 2024 (4)
  • června 2024 (2)
  • května 2024 (1)
  • dubna 2024 (3)
  • března 2024 (1)
  • února 2024 (1)
  • ledna 2024 (4)
  • prosince 2023 (3)
  • listopadu 2023 (1)
  • října 2023 (5)
  • září 2023 (1)
  • srpna 2023 (1)
  • července 2023 (5)
  • června 2023 (1)
  • května 2023 (2)
  • dubna 2023 (4)
  • března 2023 (1)
  • února 2023 (1)
  • ledna 2023 (4)
  • prosince 2022 (1)
  • listopadu 2022 (2)
  • října 2022 (3)
  • září 2022 (2)
  • srpna 2022 (1)
  • července 2022 (3)
  • června 2022 (5)
  • května 2022 (2)
  • dubna 2022 (2)
  • března 2022 (4)
  • února 2022 (3)
  • ledna 2022 (4)
  • prosince 2021 (6)
  • listopadu 2021 (5)
  • října 2021 (2)
  • září 2021 (2)
  • srpna 2021 (4)
  • července 2021 (2)
  • června 2021 (2)
  • května 2021 (4)
  • dubna 2021 (8)
  • března 2021 (7)
  • února 2021 (6)
  • ledna 2021 (4)
  • prosince 2020 (10)
  • listopadu 2020 (7)
  • října 2020 (5)
  • září 2020 (5)
  • srpna 2020 (1)
  • června 2020 (5)
  • května 2020 (10)
  • dubna 2020 (9)
  • března 2020 (4)
  • února 2020 (3)
  • ledna 2020 (2)
  • listopadu 2019 (1)
  • září 2019 (2)
  • srpna 2019 (6)
  • února 2019 (2)
  • července 2018 (2)
  • května 2018 (5)
  • dubna 2018 (5)
  • března 2018 (7)

instagram

Template Created By : ThemeXpose . All Rights Reserved.

Back to top